Jak odzyskać siły po treningu: Kilka wskazówek jak używać maty do akupresuryWłaśnie zakończyłeś ciężką sesję treningową i czujesz się obolały. Może nawet czujesz, że musisz się wczołgać do domu, ale na szczęście nie potrwa to długo. Wystarczy kilka minut na macie do akupresury, aby złagodzić ból. Będziesz zaskoczony tym, jak skuteczne może być używanie maty do akupresury jako części rutyny regeneracyjnej. Jej działanie polega na stymulowaniu punktów nacisku w ciele za pomocą kolców, które umieszcza się bezpośrednio na skórze pleców lub gdziekolwiek, gdzie najbardziej boli od tej sesji treningowej.

Rozciąganie i rolowanie mięśni

Jeśli chodzi o regenerację, rozciąganie jest ważne przed i po treningu. Rozciąganie utrzymuje mięśnie długie, gibkie i zdrowe. Poprawia również przepływ krwi. Więc jeśli masz zamiar się rozciągać, zrób to dobrze. Dobra rutyna rozciągania powinna obejmować rozgrzanie mięśni, a następnie delikatne rozciąganie docelowej grupy mięśni. Należy również przytrzymać każde rozciąganie przez około 30 sekund. Natomiast rolowanie pomaga w procesie regeneracji poprzez zwiększenie przepływu krwi do tych obszarów i zwiększenie tempa, w którym kwas mlekowy jest usuwany z mięśni. To może zmniejszyć bolesność i poprawić elastyczność. Może być stosowany do każdej części ciała, która tego potrzebuje, ale jest idealny dla dolnej części pleców, łydek, goleni i górnych ramion.

Wałki do ćwiczeń

Głównym celem tego typu wałków jest pomoc w odzyskaniu sił po aktywności fizycznej i przywrócenie mięśni, ścięgien i więzadeł. Jedną z głównych korzyści wynikających z używania tego typu wałka jest to, że może on złagodzić ból spowodowany przez obolałe mięśnie i pomóc Ci szybciej wrócić do zdrowia. Może to wynikać z faktu, że ruch toczenia pomaga uwolnić napięcie w mięśniach. Ponadto, stały nacisk wywierany na ciało pomaga również poprawić krążenie krwi i promować wzrost tkanek. Kolejną zaletą tych wałków jest to, że są one skuteczne w zmniejszaniu stanów zapalnych i pomagają poczuć ulgę od wszelkich bólów stawów i dyskomfortu. Są one również świetne dla osób o ograniczonej mobilności, które potrzebują wzmocnienia swoich mięśni i stawów. Wreszcie, większość ludzi uwielbia uczucie, jakie towarzyszy im podczas korzystania z tych wałków, ponieważ zapewniają one ogólne poczucie relaksu i dobrego samopoczucia.

Mata do akupresury

Maty akupresurowe różnią się od akupunktury. Istnieje wiele korzyści z mat akupresurowych, w tym zmniejszenie bólu, lepszy sen i poprawa krążenia. Maty te są używane do stymulowania punktów nacisku na ciało. Te punkty nacisku pomagają złagodzić ból i poprawić przepływ krwi. Punkty nacisku na macie akupresury poprawiają przepływ krwi, co zmniejsza obrzęk wokół stawów. Kiedy przepływ krwi jest zwiększony, zachęca do usuwania kwasu mlekowego, co zmniejsza ból i zmęczenie. Maty akupresurowe mają wiele korzyści. Może pomóc w zmniejszeniu stresu i niepokoju. Może również pomóc w poprawieniu wzorców snu. Może również pomóc w poprawie nastroju. Maty akupresurowe mogą zmniejszyć ból w stawach i mięśniach. Zachęcają one również do lepszego przepływu krwi. Maty akupresurowe mogą pomóc w poprawie oddychania. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu zmęczenia.

Jak używać maty do akupresury

Zanim zaczniesz, możesz włączyć jakąś relaksującą muzykę, która pomoże ci się odprężyć. Następnie możesz włączyć matę do akupresury, podłączając ją do gniazdka elektrycznego i regulując intensywność za pomocą pokrętła znajdującego się na górze maty. Najlepiej jest zacząć od niskiej intensywności i pracować w górę. Gdy powierzchnia maty jest pokryta kolcami, połóż się na macie plecami w dół. Mata będzie wtedy stymulować punkty akupresury na Twoich plecach. Możesz również użyć maty do akupresury na innych częściach ciała, takich jak nogi lub ręce. Unikaj stosowania maty do akupresury, gdy masz bóle brzucha lub biegunkę. Należy również unikać korzystania z maty, jeśli masz wysoką gorączkę lub ból brzucha. Jeśli masz poważną chorobę lub przyjmujesz leki, powinieneś porozmawiać z lekarzem przed użyciem maty.

Na koniec

Korzystanie z maty akupresurowej to świetny sposób na odzyskanie sił po sesji treningowej. Działa poprzez stymulowanie punktów nacisku w ciele za pomocą kolców, które są umieszczone bezpośrednio na skórze pleców lub gdziekolwiek, gdzie najbardziej boli od tej sesji ćwiczeń. Ważne jest, aby używać maty po ćwiczeniach, zwłaszcza jeśli używasz dużych ciężarów. Masowanie mięśni matą akupresurową po treningu to świetny sposób na złagodzenie bolesności mięśni i poprawę przepływu krwi. Jeśli kiedykolwiek czułeś się obolały po ciężkiej sesji treningowej, to będziesz wiedział, jak ważne jest prawidłowe odzyskanie sił. Można to zrobić poprzez rozciąganie i używanie maty do akupresury. Mata do akupresury stymuluje punkty nacisku w ciele za pomocą kolców, które umieszcza się bezpośrednio na skórze pleców lub gdziekolwiek, gdzie najbardziej boli od danej sesji ćwiczeń. To świetny sposób na złagodzenie bólu i poprawę przepływu krwi.